Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polityczne plemiona mają poważny dylemat

25 stycznia 2023 | Kraj | Zuzanna Dąbrowska
źródło: Rzeczpospolita

Respondenci są podzieleni w ocenie postawy opozycji w głosowaniu nad nowelizacją ustawy o SN. Ponad jedna czwarta nie ma zdania.

W najnowszym sondażu IBRiS przeprowadzonym na zlecenie „Rzeczpospolitej” zapytaliśmy o nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Od jej przyjęcia, jak twierdzi rząd PiS, uzależnione jest uzyskanie środków z Krajowego Planu Odbudowy.

„Czy opozycja słusznie w większości wstrzymała się od głosu w sejmowym głosowaniu nad nowelizacją ustawy o SN, co umożliwiło przyjęcie ustawy w wersji PiS i pokonanie kolejnej przeszkody na drodze do uzyskania środków z KPO?” – zapytaliśmy w badaniu. Opinie rozkładają się w sposób wyrównany, z lekką przewagą na rzecz krytyków stanowiska opozycji (35,7 do 37,9 proc., 26,4 proc. nie ma zdania). Kluczowa w tym pytaniu jest jednak ocena głosowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12479

Wydanie: 12479

Spis treści
Zamów abonament