Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od dzisiaj jest Polakiem

25 stycznia 2023 | Sport | Tomasz Wacławek
Fernando Santos (z lewej) ma 68 lat, prowadził już reprezentacje Grecji (2010–2014) i Portugalii (2014–2022). Obok prezes PZPN Cezary Kulesza
autor zdjęcia: pAP/Leszek Szymański
źródło: Rzeczpospolita
Fernando Santos (z lewej) ma 68 lat, prowadził już reprezentacje Grecji (2010–2014) i Portugalii (2014–2022). Obok prezes PZPN Cezary Kulesza

Nowy selekcjoner Fernando Santos nie znosi przegrywać, ale zapewnia, że jego drużyna nie będzie ograniczała się do obrony. Gra musi sprawiać radość.

– Dzień dobry – przywitał się po polsku Santos i przeprosił dziennikarzy, że będzie mówił po portugalsku. Nie cytował Jana Pawła II jak jego poprzednik i rodak Paulo Sousa. Stwierdził natomiast, że Polska to wielki kraj o bogatej historii i kulturze, a polski futbol naznaczył jego pokolenie.

Podczas pierwszej konferencji na PGE Narodowym Santos zrobił pozytywne wrażenie. Dał się poznać jako miły i rozważny człowiek, który ma pomysł na nasz zespół. Choć prezes PZPN Cezary Kulesza przekręcił jego imię w trakcie prezentacji („Felipe”), przekonywał, że dokonał wyboru najlepszego z możliwych.

– Zależało nam na tym, by trener miał doświadczenie, charyzmę i sukcesy w CV. Zadeklarował, że chce uczestniczyć w udoskonalaniu programu szkolenia młodzieży. To nie będzie rewolucja, lecz pewne modyfikacje. Będzie jeździł na mecze, rozmawiał z trenerami kadr juniorskich. Wierzę, że wniesie dużo dobrego do całej naszej piłki – opowiadał prezes Kulesza. Potem wręczył nowemu selekcjonerowi koszulkę reprezentacji z jego imieniem i nazwiskiem.

Przeprowadzka do Warszawy

– Od dzisiaj jestem Polakiem, jednym z was. Będziemy ciężko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12479

Wydanie: 12479

Spis treści
Zamów abonament