Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Razem ku cyrkularnej przyszłości

28 lutego 2023 | Ekonomia i rynek | rp.pl
W 2018 r. cyrkularność globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym wynosiła 9,1 proc.
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
W 2018 r. cyrkularność globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym wynosiła 9,1 proc.

Cyrkularność gospodarki zależy od wielu czynników, między innymi takich jak projektowanie z myślą o długiej żywotności i możliwości naprawy, recyklingu oraz ponownego wykorzystania.

Regulacje i polityki państwowe, innowacje technologiczne oraz zmiana postaw społeczeństwa również mogą wpłynąć na to, w jakim stopniu przybliżamy się do transformacji na rzecz gospodarki obiegu zamkniętego. Wyniki najnowszego raportu „Circular Gap Report”, który skupia się na analizie globalnej gospodarki cyrkularnej, wskazują na pogarszającą się z każdym rokiem sytuację. Co wpływa na tę tendencję spadkową?

W 2018 r. cyrkularność globalnej gospodarki o obiegu zamkniętym wynosiła 9,1 proc. W 2020 r. już tylko 8,6 proc., a obecnie, w 2023 r., jedynie 7,2 proc. Niedobór globalnej gospodarki cyrkularnej, nazywany Circularity Gap, to ogromne wyzwanie dla naszej planety. Prowadzi do wyczerpywania się zasobów naturalnych, a także zwiększenia ilości odpadów, które są składowane na wysypiskach lub spalane, zamiast przetwarzane i zawracane do obiegu....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12508

Wydanie: 12508

Spis treści

Nauka

Zamów abonament