Obowiązki płatnika wynikające z zapewnienia pracownikom tymczasowym zakwaterowania
Noclegi zapewnione pracownikom tymczasowym stanowią ich przychód. Może on jednak w części korzystać ze zwolnienia.
∑ Y. Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą m.in. jako agencja pracy tymczasowej. W ramach prowadzonej działalności w szczególności świadczy usługi użyczenia personelu na rzecz podmiotów trzecich. Spółka zawiera z nimi umowy, w ramach których zobowiązuje się do kierowania żądanej liczby pracowników tymczasowych. Pracownikami są obywatele polscy, zatrudniani na podstawie umów o pracę tymczasową. W zawieranych przez spółkę umowach z pracownikami tymczasowymi wskazywany jest adres pracodawcy użytkownika, będący miejscem świadczenia pracy. W celu prawidłowego wykonania usług na rzecz pracodawców użytkowników, spółka zapewnia pracownikom tymczasowym nieodpłatnie możliwość zakwaterowania w każdorazowym miejscu świadczenia przez nich pracy lub w pobliżu tego miejsca w wynajmowanych przez nią mieszkaniach. Lokale służą wyłącznie celom zbiorowego zakwaterowania. Ponieważ lokale mają różny standard, wydatki na ich najem, ponoszone przez spółkę, mają różną wysokość.
Spółka nie prowadzi ewidencji faktycznego wykorzystywania lokali przez pracowników, ponieważ wiązałoby się to z każdorazową weryfikacją, czy pracownik faktycznie korzystał z kwatery.
Z zapewnianych przez spółkę miejsc noclegowych mogą korzystać wyłącznie pracownicy tymczasowi,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta