Zbudujemy wspólną przyszłość
Odbudowa Ukrainy musi się zacząć już teraz. Będzie ona pokazem siły demokracji i dowodem dla Putina, że jego inwazja doprowadziła jedynie do powstania silniejszego narodu – pisze brytyjska ambasadorka w Polsce.
Skromny, acz przytulny pokój Natalii w warszawskim punkcie pobytowym dla uchodźców jest jak jej życie w soczewce: tymczasowe, które stworzyła w Polsce. Wojna, która zmusiła ją do ucieczki ze wschodniej Ukrainy, wpłynęła na każdy aspekt jej życia: dom, przyjaciół i rodzinę, w tym syna, który walczył o wolność swojego kraju.
Londyńska konferencja
Natalia podzieliła się swoją historią z księciem Walii podczas jego wizyty w Polsce. Zarówno księcia, jak i mnie poruszył jej niesamowity charakter, przywołując jednocześnie inne podobne historie pełnych siły i odwagi uchodźców, o których słyszałam w ciągu ostatnich 15 miesięcy. To historie ludzi, którzy opuścili swoje domy, rodziny i przyjaciół, aby znaleźć namiastkę bezpieczeństwa i spróbować zacząć wszystko od nowa. To ogromna determinacja, by wygrać wojnę, wrócić, odbudować swój kraj.
Musimy dołożyć wszelkich starań, żeby Natalia, podobnie jak wszyscy Ukraińcy przebywający w Polsce, Wielkiej Brytanii i innych państwach, mogli powrócić do kraju, w którym nie ma zagrożenia inwazją,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta