Generatywna AI – idą nowe czasy
Prawnych przeszkód nie ma, ale nie można też wdrażać rozwiązań bez przygotowania.
Rynek sztucznej inteligencji dynamicznie się rozwija, a upowszechnienie tzw. generatywnej sztucznej inteligencji, które można przypisywać OpenAI, zwiększyło zainteresowanie wdrożeniami także u tych przedsiębiorstw, które dotąd sceptycznie podchodziły do nowych technologii. Dziś ChatGPT jest odmieniany przez wszystkie przypadki, a mało kto nie słyszał jeszcze o narzędziu, które jest w stanie odpowiedzieć na prawie każde pytanie. I to bardzo szybko.
Ma to swe oczywiste plusy, bo rosnące zainteresowanie tymi rozwiązaniami przyczynia się do rozwoju gospodarki, poprawy efektywności oraz stymulowania wzrostu przedsiębiorstw. A i klient na tym niewątpliwie zyskuje. Wydaje się, że wszyscy powinni być szczęśliwi, a droga do szczęścia i bogactwa stoi otworem. Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej brutalna i choć generatywnej sztucznej inteligencji nie można odmówić „wyjątkowości” (pod warunkiem, że uznajemy personifikację oprogramowania), to jednak jej wdrożenie musi wiązać się z koniecznością zmierzenia się z jej słabościami, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka.
Pojęcie generatywnej sztucznej inteligencji jest stosunkowo nowe i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta