Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezpartyjni grają o Sejm i nie tylko

18 września 2023 | Życie Regionów | Michał Kolanko
Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Bezpartyjni ogłosili zarejestrowanie list wyborczych
autor zdjęcia: PAP/Maciej KulczyŇski
źródło: Rzeczpospolita
Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Bezpartyjni ogłosili zarejestrowanie list wyborczych

Bezpartyjni Samorządowcy zarejestrowali listy we wszystkich okręgach i będą się bić o Sejm. W tle są przygotowania do kampanii samorządowej.

To było jedno z największych jak do tej pory zaskoczeń w kampanii parlamentarnej. Lista zarejestrowanych komitetów obejmuje nie tylko pięć doskonale znanych partii politycznych, ale też Bezpartyjnych Samorządowców – komitet ogólnokrajowy formacji Roberta Raczyńskiego i Cezarego Przybylskiego.

Bezpartyjni – co ogłosili podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu na początku września, w chwili gdy PKW poinformowała o rejestracji wystarczającej liczby ich list w okręgach, by stali się listą ogólnokrajową – zebrali ponad 350 tysięcy podpisów pod listami wyborczymi. To sprawiło, że stali się komitetem ogólnokrajowym, który wystawił listy wyborcze we wszystkich okręgach do Sejmu. Jak wynika z naszych rozmów, Bezpartyjni kilka miesięcy poświęcili na przygotowanie do procesu zbierania podpisów, co przyniosło rejestrację ogólnokrajowego komitetu. W 2019 r. Bezpartyjni również próbowali zarejestrować listę ogólnokrajową, ale bez powodzenia.

Słabości i możliwości

Bezpartyjni w swoim politycznym przesłaniu stawiają przede wszystkim na hasło budowy „Polski normalnej”. I ustawiają się pomiędzy dwiema największymi siłami politycznymi....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12676

Wydanie: 12676

Spis treści
Zamów abonament