Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Słabe prognozy dla złotego

18 września 2023 | Ekonomia i rynek | Jacek Mysior
źródło: Rzeczpospolita

Po zaskakującej obniżce stóp procentowych polska waluta zaliczyła solidną przecenę. Czy potencjał dalszych spadków został już wyczerpany?

W ciągu zaledwie kilku dni od ogłoszenia decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżce stóp aż o 0,75 pkt proc. krajowa waluta straciła to, co udało się jej wypracować w trakcie trwających od wiosny zwyżek. O ile jeszcze z początkiem września za jedno euro płacono 4,46 zł, o tyle w minionym tygodniu kosztowało już nawet o 20 groszy więcej.

Jeszcze więcej polska waluta straciła do dolara, który jest aktualnie wyceniany na rynku po ok. 4,35 zł, podczas gdy tuż przed wrześniową obniżką stóp było to ponad 20 groszy mniej, a z końcem lipca za amerykańską walutę płacono przez moment nawet poniżej 4 zł. Warto zauważyć, że w przypadku dolara złotemu nie pomagały także czynniki globalne, czyli powrót do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12676

Wydanie: 12676

Spis treści
Zamów abonament