Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Klucz do współpracy regionalnej

18 września 2023 | Dodatki Jednodniowe | Julia Schwartz

Mamy podobne wyzwania, ale i wielkie możliwości – uważa Michal Fedák, dyrektor agencji SAIA, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji, Nauki, Badań i Sportu Republiki Słowackiej.

Współczesna nauka wymaga wymiany informacji i doświadczeń. Jakie możliwości w tym zakresie daje program CEEPUS?

CEEPUS wspiera mobilność akademicką w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, przyczynia się do integracji europejskiej w szkolnictwie wyższym i podkreśla specyfikę regionalną. Program umożliwia rozwój współpracy pomiędzy słowackimi i zagranicznymi uczelniami poprzez tworzenie sieci akademickich, w ramach których realizowana jest mobilność studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich, a tym samym możliwy jest dalszy rozwój współpracy naukowo-badawczej. Poprzez swoje inicjatywy CEEPUS umożliwia jednostkom dzielenie się wiedzą, uczenie się od goszczących nauczycieli lub rówieśników, współpracę przy nowatorskich badaniach i zdobywanie kontaktu z różnymi perspektywami badawczymi. Aktualnym priorytetem programu jest rozwój wspólnych programów studiów prowadzących do uzyskania podwójnych lub wspólnych dyplomów oraz wspólne zarządzanie pracami dyplomowymi i rozprawami doktorskimi. W ramach CEEPUS możliwa jest także organizacja wycieczek i szkół letnich, spotkań koordynacyjnych i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12676

Wydanie: 12676

Spis treści
Zamów abonament