Polska liderem programu wymiany akademickiej
W programie CEEPUS co roku uczestniczy blisko 600 studentów i pracowników naukowych z naszego kraju. Mogą liczyć na staże i stypendia.
Choć program wymiany akademickiej CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) nie jest jeszcze tak dobrze znany, jak unijny program promujący mobilność Erasmus+, jest z pewnością równie atrakcyjny jak jego najpopularniejszy odpowiednik. Niemniej jednak coraz więcej osób z Polski decyduje się z niego skorzystać.
Według Ministerstwa Edukacji i Nauki jest to obecnie drugi co do wielkości w naszym kraju program współpracy w obszarze szkolnictwa wyższego. – Współpraca układa się znakomicie. Z wymiany skorzystało wielu studentów i wykładowców, co przyczyniło się do poprawy wyników w nauce i działalności akademickiej. W ciągu prawie dwudziestu lat współpracy zrodziły się nie tylko relacje zawodowe, ale także przyjaźnie – zapewnia prof. Nicolae Ungureanu, wykładowca na Politechnice w Politechnice w Kluż-Napoce w Rumunii.
Dane Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pokazują, że co roku uczestniczy w nim ponad 600 studentów i pracowników naukowych z Polski. Biorąc pod uwagę to, że nasz kraj uczestniczy w nim od początku istnienia – czyli 1995 r. – to przez 18 lat skorzystało z niego już ponad 10 tys. osób.
Program opiera się na współpracy jednostek akademickich, w ramach której realizowane są mobilności międzynarodowe dla studentów oraz pracowników dydaktycznych i naukowych akredytowanych uczelni z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta