Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolej na bezpieczną energię

18 września 2023 | Ekonomia i rynek | rp.pl
Sylwester Szczensnowicz, prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
Sylwester Szczensnowicz, prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa

Wymagania przewoźników kolejowych w zakresie dostaw energii ciągle rosną. Sektor potrzebuje stabilnych dostaw, nowoczesnej infrastruktury i coraz więcej zielonej energii. Tego samego domagają się też pasażerowie. PGE Energetyka Kolejowa dostarcza rozwiązań, które spełniają te oczekiwania.

PGE Energetyka Kolejowa działa na styku dwóch niezwykle istotnych dla polskiej gospodarki obszarów – kolei i energetyki. Eksploatuje 18,5 tys. km linii elektroenergetycznych, dbając o niezawodność i jakość dostaw energii dla transportu kolejowego. W kwietniu 2023 r. spółka dołączyła do PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. – największego przedsiębiorstwa elektroenergetycznego w Polsce, lidera krajowej transformacji energetycznej i największego producenta energii ze źródeł odnawialnych. Połączenie to jest gwarancją niezawodności dostaw energii elektrycznej dla całego systemu transportu kolejowego w kraju.

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez przewoźników kolejowych, PGE Energetyka Kolejowa realizuje program Zielona Kolej, którego celem jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12676

Wydanie: 12676

Spis treści
Zamów abonament