Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szansa dla kobiet z rakiem piersi

18 września 2023 | Kraj | Joanna Ćwiek

Szerszy dostęp do mammografii i lepsza diagnostyka chorych z rakiem piersi. Minister zdrowia Katarzyna Sójka ogłosiła właśnie zmiany korzystne dla kobiet.

Od 1 listopada z bezpłatnej mammografii będą mogły skorzystać kobiety między 45. a 74. rokiem życia. Dotychczas Narodowy Fundusz Zdrowia płacił za badania kobiet z grupy wiekowej 50–69 lat.

– To bardzo mądra decyzja. My jako onkolodzy, ale także Polskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi od dawna o to zabiegaliśmy. Profilaktyka jest najważniejsza, a badania mogą uchronić wiele kobiet przed poważnymi komplikacjami zdrowotnymi – mówi „Rzeczpospolitej” prof. Tadeusz Pieńkowski, onkolog, dyrektor medyczny Radomskiego Centrum Onkologii i profesor CMKP. Jak dodaje, nie ma się co bać badań, bo zdecydowana większość kobiet podczas nich dowiaduje się o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12676

Wydanie: 12676

Spis treści
Zamów abonament