Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polsko-saksońskie przedsięwzięcia wzmacniające współpracę

30 stycznia 2024 | Administracja i samorząd | Michał Kołtuniak

Do końca kwietnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie projektów. Mogą to robić wyłącznie polsko- -niemieckie partnerstwa, które na ich realizację otrzymają 10,6 mln euro.

Co roku pewna część budżetu Unii Europejskiej przeznaczana jest na realizowanie działań, które mają przyczyniać się do zacieśniania i ułatwiania współpracy na obszarach przygranicznych państw członkowskich. W grę może wchodzić odnawianie lub budowanie nowej infrastruktury służącej mieszkańcom takich obszarów, wspólne dbanie o środowisko, tworzenie szlaków lub innych atrakcji turystycznych, które pobudzałyby lokalne gospodarki, wprowadzanie rozwiązań w zakresie wspólnego (koordynowanego) transportu publicznego, czy też rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo. To także możliwość organizowania spotkań służących wymianie myśli, doświadczeń i dobrych praktyk zarówno na szczeblu władz samorządowych jak i instytucji typu organizacje pozarządowe, czy też instytucje wspierające biznes. Opisywane działania są wspierane m.in. poprzez realizację programów Interreg, w których polskie regiony także biorą udział. Przykładem może być program Polska-Saksonia, w którym w ostatnim czasie zostały ogłoszone dwa nabory wniosków.

Od zdrowia po języki

Pierwszy z nich daje szansę uzyskania dofinasowania na przedsięwzięcia mieszczące się w zakresie działania 3.1 „Inne działania wspierające lepsze zarządzanie współpracą”. Co w praktyce mogą oznaczać te „inne działania”? Studiując założenie programu, można się przekonać, że w grę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12785

Wydanie: 12785

Spis treści

Życie Regionów

Zamów abonament