Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Syndyk ogłasza konkurs ofert na sprzedaż przedsiębiorstwa URSUS

30 stycznia 2024 | Ekonomia i rynek
Zakład produkcyjny w Dobrym Mieście
źródło: Rzeczpospolita
Zakład produkcyjny w Dobrym Mieście
Zakład produkcyjny w Lublinie
autor zdjęcia: mat. pras (2)
źródło: Rzeczpospolita
Zakład produkcyjny w Lublinie

Ursus jest szeroko rozpoznawalną polską marką działającą na rynku od 1893 r. Przedsiębiorstwu sławę przyniosła produkcja ciągników i maszyn rolniczych, takich jak kultowy C-325, który był w pełni polskim pomysłem konstrukcyjnym. Produkowane ciągniki nagradzano na licznych targach i eksportowano je do 50 krajów, sprawiając, że Ursus stał się rozpoznawalny na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat spółka podejmowała także wyzwania w sektorze elektromobilności, rzucając rękawicę nie tylko rynkom lokalnym, ale także zagranicznym, w tym w Afryce. Dziś ta 130-letnia marka oczekuje na nowego właściciela. Do nabycia jest przedsiębiorstwo, w skład którego wchodzą m.in. zakłady produkcyjne znajdujące się w Dobrym Mieście i Lublinie oraz znak towarowy marki Ursus.

Artykuł przygotowany przez firmę INTRUM

Siłacz zasilany silnikiem spalinowym

Wszystko zaczęło się w Warszawie w 1893 r. Trzej inżynierowie: Ludwik Rossmann, Kazimierz Matecki, Emil Schönfeld, wraz z czterema przedsiębiorcami: Stanisławem Rostkowskim, Aleksandrem Radzikowskim, Karolem Strassburgerem i Ludwikiem Fijałkowskim, z oszczędności posagowych swoich siedmiu córek założyli przedsiębiorstwo o nazwie Towarzystwo Udziałowe Specyalnej Fabryki Armatur. Na początku, w głównej mierze, produkowano armaturę dla przemysłu cukrowniczego, spożywczego i gorzelniczego, hydranty przeciwpożarowe oraz armaturę centralnego ogrzewania i wodociągową.

Dziewięć lat później właściciele poszerzyli działalność o produkcję silników spalinowych. Te...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12785

Wydanie: 12785

Spis treści

Życie Regionów

Zamów abonament