Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spółki z potencjałem

30 stycznia 2024 | Ekonomia i rynek | Jacek Mysior

Korekta na warszawskiej giełdzie nie odpuszcza. Czy najmocniej przecenione walory z trzech najważniejszych indeksów GPW mają potencjał do odbicia?

WIG od szczytu hossy z końca grudnia zniżkował o blisko 5 proc., nieco więcej, bo ok. 7 proc., stracił WIG20. Jak do tej pory mamy więc do czynienia ze stosunkowo płytką korektą. Wśród przecenionych firm nie brakuje jednak takich, których kursy zaliczyły znacznie głębsze spadki.

W gronie solidnie przecenionych spółek z WIG20 znalazła się Grupa Pepco, której wycena od początku tego roku stopniała o niemal jedną piątą. – Kurs Pepco w ostatnim czasie zachowuje się gorzej niż indeks szerokiego rynku, co można częściowo wyjaśnić przynależnością do sektora handlu, który w ostatnim czasie odstawał od rynku. Jego słabość może wynikać z gorszych od oczekiwań danych w zakresie wzrostu sprzedaży porównywalnej LFL. Po opublikowaniu danych od razu negatywnie zareagowały Dino,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12785

Wydanie: 12785

Spis treści

Życie Regionów

Zamów abonament