Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zrozumieć katalońską duszę

30 stycznia 2024 | Sport | Tomasz Wacławek
Robert Lewandowski decyzję Xaviego o odejściu podobno przywitał łzami
autor zdjęcia: JOHN THYS/AFP
źródło: Rzeczpospolita
Robert Lewandowski decyzję Xaviego o odejściu podobno przywitał łzami

Barcelona znów rusza na poszukiwania trenera, który spróbuje przywrócić jej dawną chwałę. Przyszłość Roberta Lewandowskiego pozostaje niepewna.

Podobno w szatni były łzy, płakał nawet Robert Lewandowski. Kapitan Sergi Roberto apelował zaś do kolegów o zaangażowanie i walkę do końca sezonu. Po tym, jak Xavi przekazał swoim piłkarzom, że to jego ostatnie miesiące na stanowisku, zapanowała cisza i konsternacja, choć od kilku tygodni przyszłość szkoleniowca katalońskiej ekipy była gorącym tematem we wszystkich mediach – nie tylko tych hiszpańskich.

Decyzję Xavi miał podjąć już kilka kilka dni wcześniej, sobotnia porażka z Villarrealem (3:5) nie miała już znaczenia, ale na pewno przyspieszyła moment ogłoszenia wiadomości. Trudno było zresztą trzymać ją dalej w tajemnicy, skoro hiszpańscy dziennikarze wyśledzili, że po meczu trener udał się na rozmowę z prezesem Joanem Laportą.

Zarząd klubu nie był jednomyślny, czy Xavi powinien kontynuować swoją pracę. Laporta początkowo dymisji nie przyjął, ale ją uszanował i ostatecznie zaakceptował.

Decydujące znaczenie miały nie tylko względy sportowe, ale także rodzinne. Bliscy Xaviego coraz gorzej znosili bowiem krytykę, a on...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12785

Wydanie: 12785

Spis treści

Życie Regionów

Zamów abonament