Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jest Polska Rada Przedsiębiorców

30 stycznia 2024 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
Inauguracja PRP. Na zdjęciu m.in. Rafał Brzoska, szef Rady, oraz Rafał Dutkiewicz, prezes Pracodawców RP
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
Inauguracja PRP. Na zdjęciu m.in. Rafał Brzoska, szef Rady, oraz Rafał Dutkiewicz, prezes Pracodawców RP

To krok w kierunku budowania silnej współpracy między przedsiębiorcami a rządem – mówił o powołaniu Polskiej Rady Przedsiębiorców Rafał Dutkiewicz, prezes Pracodawców RP. Na jej czele stanął Rafał Brzoska, założyciel Grupy InPost.

Polska Rada Przedsiębiorców (PRP) będzie ciałem doradczym jednej z największych w Polsce organizacji biznesowych, Pracodawców RP. W skład Rady weszli przedstawiciele największych prywatnych firm w Polsce. Przewodniczącym PRP został Rafał Brzoska, założyciel Grupy InPost. W poniedziałek w Warszawie odbyło się posiedzenie inauguracyjne nowej rady.

Po co powołano Radę?

Inicjatorzy powołania PRP przekonywali, że powstała ona z inicjatywy biznesu, aby stać się siłą napędową dla rozwoju gospodarczego i społecznego kraju. – Polska Rada Przedsiębiorców ma być wiodącą siłą w procesie transformacji, kierując polską gospodarkę w przyszłość opartą na innowacji, zrównoważonym rozwoju oraz umocnionej pozycji na arenie międzynarodowej – mówił przewodniczący Polskiej Rady Przedsiębiorców Rafał Brzoska.

– Nasze działania skoncentrują się również na wspomaganiu ekspansji oraz wzmacnianiu konkurencyjności polskich firm z myślą o ich udziale w globalnym rynku. Stawiamy na inicjatywy, które pomogą przedsiębiorstwom zdobywać nowe rynki, budować relacje partnerskie i wzmocnić ich pozycję na światowej scenie biznesowej. Zależy nam, aby polskie firmy były rozpoznawane za granicą jako innowacyjne, solidne i konkurencyjne podmioty, co przyczyni się zarówno do wzrostu ich wartości, jak i do promocji Polski jako atrakcyjnego partnera gospodarczego – dodawał....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12785

Wydanie: 12785

Spis treści

Życie Regionów

Zamów abonament