Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każdy sukces ma swoją cenę

30 stycznia 2024 | Ekonomia i rynek | rp.pl

Chcemy doprowadzić do tego, żeby konsument, który jeszcze sześć lat temu nie miał wyboru, czy zapłacić kartą, czy gotówką, mógł w każdym miejscu wybrać dowolną metodę płatności, zgodnie ze swoimi preferencjami – mówi Joanna Erdman, prezeska Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Od początku współtworzy pani program Polska Bezgotówkowa. Jakie są jego cele i czym zajmuje się Fundacja Polska Bezgotówkowa?

Program powstał w 2017 roku z myślą o rozbudowie infrastruktury płatniczej na polskim rynku. Nasze główne produkty skierowane są do mikroprzedsiębiorców i na tej grupie szczególnie nam zależy. Trzeba pamiętać, że jeszcze kilka lat temu karty płatnicze w Polsce były akceptowane głównie w dużych sieciach handlowych – w supermarketach, sklepach ze sprzętem RTV i AGD, na stacjach benzynowych – oraz w internecie.

Fundacja wraz z partnerami to zmieniła. Dotarliśmy do mniejszych przedsiębiorców z ofertą terminali czy ofertą akceptacji płatności bezgotówkowych. Wielu firmom wcześniej się to nie udało, ponieważ jest to grupa bardzo rozdrobniona. Jednocześnie bardzo ważna z perspektywy konsumenta, który na co dzień, posługując się kartą czy innymi instrumentami płatniczymi, chciałby mieć możliwość płacenia nimi wszędzie. Dzisiaj, po sześciu latach, podwoiliśmy rynek terminali w Polsce. Fundacja, wspólnie z partnerami, postawiła na rynku ponad 615 tys. takich urządzeń, przede wszystkim wśród małych przedsiębiorców, ale także w sektorze publicznym.

Jednak z badania przeprowadzonego przez IBRiS wynika, że ponad 80 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12785

Wydanie: 12785

Spis treści

Życie Regionów

Zamów abonament