Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z podatku można wesprzeć organizację lub konkretny cel

09 lutego 2024 | Pomagamy | rp.pl

|Z roku na rok coraz więcej Polaków przekazuje swój procent podatku różnym organizacjom.

To najprostsza forma pomocy – wystarczy samodzielnie wskazać dowolną organizację pożytku publicznego (OPP), wpisać jej numer KRS w rocznym rozliczeniu PIT i przekazywaną kwotę, a naczelnik urzędu skarbowego przekaże jej środki.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że kwotę 1,5 proc. należnego podatku wynikającego z rozliczenia za 2022 rok na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego przekazało 12,7 mln podatników. W 2023 roku, według stanu na 30 września, uprawnione organizacje otrzymały w sumie 1 mld 530 mln zł.

W 2024 roku podatnicy rozliczający PIT za 2023 rok także będą mieli możliwość przekazania 1,5 proc. podatku na organizację pożytku publicznego, która figuruje w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych oraz zryczałtowanego podatku dochodowego za rok 2023. Wniosek o przekazanie 1,5 proc....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12794

Wydanie: 12794

Spis treści

Reklama

Zamów abonament