Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Styczeń zaskoczył siłą odbicia w ofertach pracy

09 lutego 2024 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak

Dawno już nie było tak mocnego ożywienia rekrutacji w internecie jak w styczniu. Po raz pierwszy od jesieni 2023 r. ofert zatrudnienia było więcej niż miesiąc wcześniej.

– Styczniowe dane o liczbie nowych ofert pracy zaskakują i napawają optymizmem – twierdzi Magdalena Marcinkowska, partner w firmie doradczej Grant Thornton, komentując najnowszą analizę aktywności rekrutacyjnej pracodawców na 50 największych portalach pracy. Według raportu Grant Thornton i Element, który „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza, początek 2024 r. przyniósł tam wyraźne przełamanie spadkowego trendu, który był widoczny od września zeszłego roku, gdy z miesiąca na miesiąc liczba ogłoszeń spadała. Za to w styczniu na największych portalach rekrutacyjnych pojawiło się prawie 245 tys. nowych ofert pracy. To o 64,3 tys. więcej niż w grudniu ’23.

Wolna poprawa w IT

– Dostrzegamy wyraźnie, że po ostrożnym w wielu firmach czwartym kwartale 2023 r. pracodawcy otworzyli się w styczniu na nowe inwestycje, nowe projekty i na nowe rekrutacje – mówi Katarzyna Zimińska, rzecznik agencji zatrudnienia Adecco, przyznając, że skala styczniowego odbicia w ofertach pracy była pewnym zaskoczeniem. Udostępniona...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12794

Wydanie: 12794

Spis treści

Reklama

Zamów abonament