Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto ma prawo do uzyskania dotacji

17 kwietnia 2024 | Administracja – Orzecznictwo | Katarzyna Markiewicz

Dotacja na zadania związane z zabytkiem może być udzielona przez organ stanowiący gminy wyłącznie na zasadach określonych w podjętej przez ten organ uchwale.

Rada miasta podjęła uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania dotacji współfinansowanych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków.

W uchwale postanowiono m.in., że o dotację mogą ubiegać się podmioty mające tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego. Jednocześnie zawężono krąg podmiotów do tych, na których planowane do zrealizowania zadania inwestycyjne miasto uzyskało wstępną promesę dofinansowania z rządowego programu. Zgodnie z postanowieniami uchwały tylko te podmioty składają – w trybie określonym w uchwale – wniosek o udzielenie dotacji.

Ogłoszenia o naborze wstępnych zgłoszeń o dofinansowanie z rządowego programu były publikowane przez prezydenta miasta w Biuletynie Informacji Publicznej.

Stanowisko RIO

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej podjęło uchwałę o nieważności uchwały rady miasta. RIO zwróciła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12851

Wydanie: 12851

Spis treści

Reklama

Zamów abonament