Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tłumaczenia firmy śmieciowej bez wypływu na sankcję

17 kwietnia 2024 | Administracja – Orzecznictwo | Aleksandra Tarka

Kara za nieosiągnięcie poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych jest bezwzględnie oznaczona i nie zależy od okoliczności naruszenia.

Śmieci stają się coraz większym problemem nie tylko dla samorządów i mieszkańców, ale także dla firm, które zajmują się ich odbiorem. Problemem dla tych ostatnich jest m.in. osiągnięcie wymaganych prawem poziomów recyklingu. To, że nie jest to łatwe dla firm śmieciowych i dodatkowo trudno im uchronić się przed karą, bo urzędnicy nie muszą przy jej wymierzaniu brać pod uwagę żadnych argumentów, potwierdza wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z 22 lutego 2024 r.

Kwadratura koła

Sprawa dotyczyła przedsiębiorcy świadczącego usługi komunalne odbioru odpadów na terenie jednej z gmin. Firma w 2022 r. odbierała śmieci z terenu gminy na podstawie umów z właścicielami nieruchomości niezamieszkałych. Schody zaczęły się, gdy przedsiębiorca pod koniec stycznia 2023 r. za pośrednictwem bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12851

Wydanie: 12851

Spis treści

Reklama

Zamów abonament