Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sieci 5G w Polsce zrównały zasięg

17 kwietnia 2024 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska

Około 60 proc. – taki zasięg sieci nowej generacji ma każdy z czterech dużych operatorów mobilnych w kraju. Przed nimi nadal spore inwestycje.

Już wszystkie cztery sieci komórkowe, a nie tylko Plus, docierają z usługami 5G do ponad połowy mieszkańców Polski. Przed branżą intensywniejsze dwa lata inwestycji.

Bardziej gotowi na 5G

Operatorzy komórkowi na świecie w 2023 r. po raz pierwszy spowolnili rozwój infrastruktury mobilnego internetu 5G – alarmuje firma doradcza Kearney prowadząca tzw. indeks gotowości 5G (ang. 5G Readiness Index). Spadek poziomu gotowości do wprowadzenia 5G autorzy raportu widzą także w krajach Europy, takich jak Holandia, Norwegia czy Szwajcarii.

To, że inwestycje w 5G spowolniły, widać kolejny raz w danych szwedzkiego dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego. W pierwszym kwartale br. zanotował przychody o 15 proc. niższe niż rok wcześniej i tłumaczy spadek ostrożnością klientów przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych w sieć. Segment „Sieci” Ericssona zanotował nawet 21-proc. spadek przychodu. Największe ubytki firma zanotowała na Wschodzie: w Azji i Azji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12851

Wydanie: 12851

Spis treści

Reklama

Zamów abonament