Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rośnie popyt na pracę dorywczą

17 kwietnia 2024 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak

Wzrost kosztów pracy i niepewność co do ożywienia w gospodarce sprawiają, że pracodawcy bardzo ostrożnie zwiększają stałe zatrudnienie. W razie wzrostu zamówień wielu z nich woli skorzystać z krótkoterminowych pracowników.

Do 60 proc. zwiększył się odsetek pracodawców, którzy w najbliższych tygodniach planują wspierać się dorywczym zatrudnieniem „na dniówki”. To o 8 pkt proc. więcej niż w pierwszych miesiącach tego roku, gdy z krótkoterminowych pracowników chciało korzystać 52 proc. ankietowanych przedsiębiorstw – wynika z najnowszego badania firmy Tikrow (rozwija aplikację z ofertami pracy natychmiastowej), które „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza.

Okazuje się, że nie tylko więcej pracodawców zamierza sięgnąć po dorywczych pracowników do prostych prac fizycznych, ale też ponad jedna piąta firm, które już wcześniej się nimi wspierały, zapowiada teraz wzrost krótkoterminowego zatrudnienia.

Wzrost kosztów…

– Z rozwiązania w postaci dorywczej pracy korzystają głównie większe firmy zatrudniające kilkadziesiąt lub kilkaset pracowników – twierdzi Krzysztof Trębski, członek zarządu firmy Tikrow, komentując wyniki badania przeprowadzone pod koniec marca na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12851

Wydanie: 12851

Spis treści

Reklama

Zamów abonament