Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dlaczego spółka z o.o. jest bezpieczna dla wspólników i zarządu?

19 kwietnia 2024 | Biznes | MAGDALENA GRZYWACZEWSKA-ŁUCZKOWSKA

Jednym z istotniejszych kryteriów wyboru formy prowadzenia działalności gospodarczej jest bezpieczeństwo wspólników i członków zarządu. Przepisy kodeksu spółek handlowych dają szeroki wachlarz możliwości, z których możemy wybierać decydując się na otwarcie firmy. Jednym z nich jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zapewnienie bezpieczeństwa, jest obok wyboru korzystniejszej formy opodatkowania i chęci zmniejszenia obciążenia składką zdrowotną, jedną z wymienianych przyczyn zmiany prowadzonej formy działalności gospodarczej. Rozwój firmy wymaga nieustannego podejmowania decyzji, zawierania nowych umów i współpracy z nowymi kontrahentami, których nie zawsze jesteśmy w stanie zweryfikować. Bieżące problemy firmy, czy też konsekwencje źle podjętych decyzji nie powinny stanowić zagrożenia dla istnienia spółki ale przede wszystkim nie powinny powodować negatywnych skutków dla wspólników czy zarządu. Jest to oczywiście duże uproszczenie, bowiem problemy spółki w jakiś sposób zawsze dotykają wspólników czy zarządu, ale chodzi o takie zabezpieczenie, które nie pozwoli na to by do odpowiedzialności osobistej pociągnięci zostali wspólnicy. Takim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12853

Wydanie: 12853

Spis treści
Zamów abonament