Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cząstkowe zwalnianie zabezpieczenia byłoby udogodnieniem dla firm

19 kwietnia 2024 | Prawo co dnia | Karina Knorps-Tuszyńska

Pamiętajmy jednak, że zabezpieczenie ma chronić interes zamawiającego, nie należy więc zaburzać równowagi – mówi Tomasz Michalczyk, partner z Praktyki Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP, członek Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych.

Rada Dialogu Społecznego przygotowuje projekt nowelizacji prawa zamówień publicznych, właśnie skończyła zbierać uwagi. Ustawa ma m.in. zobowiązywać wykonawców mających siedzibę poza państwami członkowskimi Unii Europejskie do raportowania ESG, czyli dotyczącego kwestii środowiskowych czy ładu korporacyjnego. To dobry pomysł?

Przyznam, że mam dużą wątpliwość co do zgodności takiej regulacji z prawem europejskim, jeśli brak realizacji obowiązku sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju stanowiłby podstawę wykluczenia. Polska ustawa – Prawo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12853

Wydanie: 12853

Spis treści
Zamów abonament