Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kwalifikacje czy dyplom

19 kwietnia 2024 | Opinie | Piotr Solarz
źródło: Rzeczpospolita

Po aferze Collegium Humanum państwo powinno narzucić ostrzejsze wymogi dotyczące studiów MBA.

Casus Collegium Humanum i jego rektora Pawła Cz. zajmuje ostatnio wiele miejsca w mediach. Nic dziwnego – dawno w przestrzeni publicznej nie mieliśmy tak spektakularnego polityczno-finansowego skandalu, którego „bohaterów” znajdujemy po obu stronach politycznej barykady. Do rangi swoistego symbolu upadku wspomnianej uczelni urosły nieprawidłowości związane z prowadzonymi przez uczelnię studiami podyplomowymi – Master of Business Administration (MBA). Sprawa ta pokazała problem, który wymaga pilnej nowelizacji ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym.

Skąd ta popularność

Co jest genezą zainteresowania uzyskaniem takich kwalifikacji oraz co napędza ten segment rynku edukacyjnego? Najsilniejszym bodźcem, który spowodował znaczne powiększenie oferty studiów MBA, była i jest ustawa o zasadach zarządzania mieniem państwowym z 2016 r. Ustawa ta „doceniała” studia MBA i umożliwiła zwolnienie absolwentów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12853

Wydanie: 12853

Spis treści
Zamów abonament