Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak korzystać z aplikacji do zgłaszania zagrożeń

11 czerwca 2024 | Rzeczpospolita Cyfrowa | Barbara Mejssner

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja na państwowym Geoportalu, umożliwiająca zgłaszanie miejsc, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Mapa jest istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. To ważne źródło informacji dla policji.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa (KMZB) została uruchomiona w 2016 roku z inicjatywy Komendy Głównej Policji i znajduje się na Geoportalu zarządzanym przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Mapa obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę, pozwala zapoznać się z zagrożeniami w danej lokalizacji, jak również umożliwia zgłoszenie różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji.

Rozwiązanie to jest przykładem partycypacji społecznej związanej z zachowaniem bezpieczeństwa publicznego. Obywatele przesyłają zgłoszenia, które są przekazywane do operatorów w policji z automatycznym przypisaniem ich do właściwych jednostek na podstawie algorytmu. Policja weryfikuje prawdziwość tych informacji i podejmuje odpowiednie działania. Mapa zagrożeń jest dużą pomocą w pracy służb, ponieważ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12895

Wydanie: 12895

Spis treści
Zamów abonament