Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak podtrzymać i umocnić sukces

11 czerwca 2024 | Ekonomia i rynek | Piotr Skwirowski
Zdaniem ministra finansów Andrzeja Domańskiego Polska może się stać jednym z najważniejszych na kontynencie centrów finansowych
autor zdjęcia: ekf
źródło: Rzeczpospolita
Zdaniem ministra finansów Andrzeja Domańskiego Polska może się stać jednym z najważniejszych na kontynencie centrów finansowych

Polska jest przykładem wielkiego sukcesu ekonomicznego. Ale dobre wskaźniki i perspektywy nie powinny nas uśpić. Lista wyzwań i zagrożeń dla gospodarki jest długa. Musimy stawić im czoło – przekonują uczestnicy EKF.

W poniedziałek w Sopocie rozpoczął się XIV Europejski Kongres Finansowy, jedno z najważniejszych spotkań świata finansów w Polsce. W tym roku odbywa się pod hasłem „Czy chcemy jeszcze się ścigać?”. Wśród gości znaleźli się m.in. były prezydent Lech Wałęsa, były premier Jan Krzysztof Bielecki, ministrowie finansów i aktywów państwowych Andrzej Domański i Jakub Jaworowski, a także szef Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski.

Modernizacja energetyki

– Po 35 latach od początku transformacji możemy z dumą powiedzieć, że Polska jest przykładem sukcesu gospodarczego. Jesteśmy dziś szóstą pod względem wielkości gospodarką w Unii Europejskiej. Ale chcemy więcej – przekonywał w czasie sesji inauguracyjnej XIV Europejskiego Kongresu Finansowego minister finansów Andrzej Domański. – Możemy przedłużyć nasz sukces gospodarczy, jeśli nie zamkniemy się w samozadowoleniu i odważnie zmierzymy z wyzwaniami współczesnego świata – dodał.

Tłumaczył, że aby to się udało,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12895

Wydanie: 12895

Spis treści
Zamów abonament