Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kadrowa karuzela w grupie Orlen się rozkręca

11 czerwca 2024 | Ekonomia i rynek | Tomasz Furman
Ireneusz Fąfara jest prezesem Orlenu
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita
Ireneusz Fąfara jest prezesem Orlenu

Zarząd spółki matki działa w niepełnym składzie. Wolno przebiegają zmiany w kluczowych firmach zależnych. Koncern nie ma za wiele do powiedzenia, w jakim kierunku zmierzają.

Zmiany kadrowe w zarządach Orlenu i firm od niego zależnych przebiegają wolniej niż w innych firmach kontrolowanych przez Skarb Państwa. Rada nadzorcza płockiej spółki do ścisłego kierownictwa wybrała dotychczas sześć osób, z dziewięciu, na które ogłosiła konkursy. Wśród nich jest m.in. prezes Ireneusz Fąfara, pełniący tę funkcję od 11 kwietnia.

Ciągle nieobsadzone pozostają stanowiska członów zarządu: ds. produkcji, ds. handlu hurtowego i logistyki oraz ds. energetyki i transformacji energetycznej. Chętnym wyznaczono termin na składanie zgłoszeń do 28 maja. Następnie rada nadzorcza miała dokonać oceny kandydatów na podstawie zgromadzonych dokumentów. Do kiedy, tego już nie określono. „Obecnie zgłoszenia są analizowane przez komitet nominacji i wynagrodzeń rady...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12895

Wydanie: 12895

Spis treści
Zamów abonament