Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niekonstytucyjne próby zmian w systemie kaucyjnym

11 czerwca 2024 | Prawo co dnia | Karina Knorps-Tuszyńska

Uwagi złożone do nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi budzą kontrowersje. Chodzi o firmy, które nie chcą uczestniczyć w systemie kaucyjnym.

Business Centre Club proponuje, aby minister klimatu mógł podwyższyć opłatę produktową dla przedsiębiorców, którzy celowo nie przystąpili do systemu kaucyjnego i unikają realizacji zapisów ustawy. Przypomnijmy, że wprowadzającego produkty w opakowaniach na napoje, który nie chce uczestniczyć w systemie, obowiązuje taka sama stawka opłaty jak wprowadzającego, który do systemu kaucyjnego przystąpił, ale nie osiągnął wymaganych ustawą poziomów zbierania.

– Może się zdarzyć, że jakaś grupa wprowadzających, pomimo obowiązku prawnego, celowo nie przystąpi do żadnego systemu kaucyjnego i zechce świadomie płacić opłatę produktową, której stawka jest na bardzo niskim poziomie. W takiej sytuacji minister powinien...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12895

Wydanie: 12895

Spis treści
Zamów abonament