Znakomite studium relacji polsko-japońskich
Dla Polaków Japonia jest odległym i egzotycznym krajem. Jesteśmy przekonani, że Japończycy oceniają nas w ten sam sposób. Tymczasem, jak dowodzi Marian Kałuski, jesteśmy sobie znacznie bliżsi, ponieważ łączy nas długa wspólna historia.
W swojej książce „Japonia – kraj daleki, a jakże nam bliski” Marian Kałuski, polski dziennikarz i historyk mieszkający w Australii, przybliża nam mało znane etapy rozwoju stosunków polsko-japońskich, począwszy od 1854 r., kiedy Japonia otworzyła się na świat. Książka jest też bogatym kompendium wiedzy o japońskiej historii, geografii i ustroju politycznym. Odkrywa mało znane lub zapomniane sylwetki polskich badaczy, którzy przyczynili się do zrozumienia japońskiej kultury i obyczajowości na Zachodzie. Ukazuje różne okresy fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni w polskiej kulturze, literaturze i sztuce, począwszy od okresu Młodej Polski w latach 1890–1918, poprzez dwudziestolecie międzywojenne, czasy powojenne i wolną Polskę w XXI stuleciu.
Niezwykle ciekawe są rozdziały poświęcone politycznym relacjom obu krajów, począwszy od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta