Polska i Saksonia wzmocnią współpracę w zakresie edukacji, kultury i turystyki
Ponad osiem mln euro dofinansowania mogą pozyskać samorządy na realizację projektów, w których uczestniczyć będą jednostki samorządowe lub organizacje z Niemiec.
Wspólny sekretariat programu Interreg Polska-Saksonia ogłosił rozpoczęcie naboru wniosków w zakresie drugiego priorytetu tego programu. Nosi on tytuł „Pogranicze otwarte na edukację, kulturę i turystykę” i zawiera w sobie działanie 2.1 „Poprawa równego dostępu do wysokiej jakości usług sprzyjających włączeniu społecznemu w zakresie kształcenia, szkoleń i uczenia się przez całe życie poprzez rozwój łatwo dostępnej infrastruktury, w tym poprzez wspieranie odporności w zakresie kształcenia i szkolenia na odległość oraz online”. I właśnie w ramach tego działania otwarty został nabór projektów.
Rynek i praktyka
Za tą długą nazwą kryje się możliwość pozyskania dofinansowania na różnorodne przedsięwzięcia i inicjatywy. Jednym z dopuszczalnych działań jest np. tworzenie programów rozwoju edukacji, co powinno być efektem współpracy między placówkami edukacyjnymi położonymi po obu stronach granicy. Wspólne plany i projekty mogą koncentrować się na przeciwdziałaniu skutkom zmian strukturalnych, lepszym dopasowaniu kształcenia do potrzeb rynku pracy, a także efektywniejszym wykorzystaniu dorobku instytucji naukowych (nauka, badania, prace rozwojowe przełożone na praktykę). Tego typu przedsięwzięcia mogą być z powodzeniem realizowane przez instytucje edukacyjne i naukowe (np. szkoły, w tym szkoły zawodowe, technika, szkoły wyższe), ale nie tylko. W...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta