AI w opiece zdrowotnej przyniesie ludziom korzyści
Sztuczna inteligencja to narzędzie pomocnicze, które już wkrótce zacznie być stosowane na szeroką skalę – mówi dr Justus Wolff, zajmujący się wykorzystaniem AI w leczeniu cukrzycy, członek Grupy Roboczej Komisji Europejskiej ds. Sztucznej Inteligencji.
Specjalizuje się pan m.in. w wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI) w opiece zdrowotnej. Dlaczego, kiedy i jak możemy wykorzystać AI do poprawy jakości opieki zdrowotnej? I czy stosuje się ją w konkretnym obszarze, czy też we wszystkich, np. w kontekście opieki klinicznej, kontekście prawnym, terapeutycznym, farmakoekonomicznym itp.?
Od wielu lat zajmuję się sztuczną inteligencją i opieką zdrowotną. Specjalizuję się w tej dziedzinie. Zrobiłem doktorat z bioinformatyki eksperymentalnej. Napisałem wiele publikacji na temat sposobów wykorzystania sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej. Brałem też udział w bardzo dużych projektach związanych z wprowadzaniem sztucznej inteligencji do służby zdrowia.
Wszyscy wiemy, że sztuczna inteligencja napędza rozwój wielu branż. Na przykład motoryzacji, sektora produkcyjnego. Moim zdaniem jej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta