Co czeka rynek telekomunikacyjny
Wśród najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem telekomunikacyjnym jest określenie celów na najbliższe lata oraz wypracowanie systemu regulacji. Trzeba się zastanowić, co zrobić, by rynek się rozwijał, i jak finansować ten rozwój.
Trzeba się zastanowić, co zrobić, by rynek się rozwijał, i jak finansować ten rozwój. Bo telekomunikacja nie może sama ponosić kosztów inwestycji, z których korzysta również kilkanaście innych sektorów – wynika z debaty, która odbyła się w Salonie „Rzeczpospolitej” podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Kluczowy moment
– Dzisiejsza dyskusja odbywa się w kluczowym momencie. W każdym sektorze są ważne etapy, po których można chwilę się zatrzymać, spojrzeć na to, co było i dokonywać kolejnych kierunkowych zmian – mówił Dariusz Standerski, wiceminister cyfryzacji.
Miał na myśli przyjętą w lipcu przez Sejm ustawę – Prawo komunikacji elektronicznej. Wprowadza ona zmiany, które mają poprawić działanie rynku telekomunikacyjnego i lepiej chronić konsumentów. Prawo komunikacji elektronicznej obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego, i wprowadza dwie europejskie dyrektywy.
Wiceminister wskazywał jednocześnie na potrzebę dalszych zmian, które ułatwią inwestycje w branży, jak choćby prawo budowlane w zakresie infrastruktury. – Często spotykamy się z absurdalnymi ograniczeniami w przypadku nadajników, budowy masztów, czy umieszczania nadajników na budynkach – wyliczał.
Dodał, że trzeba...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta