Trzeba uważać, by nie sprowadzić AI na manowce
Chociaż generatywna sztuczna inteligencja zdobywa kolejne przyczółki w nauce i biznesie, to coraz częściej widać też jej ograniczenia. W tym te związane z jakością danych i etyką.
Po prawie dwóch latach boomu na sztuczną inteligencję (AI) można już bardziej realnie ocenić jej wpływ na gospodarkę, w tym na rynek pracy, a także jej przyszłość. O tej przyszłości, a także wyzwaniach i nowych możliwościach, dyskutowali w Karpaczu uczestnicy debaty „Sztuczna inteligencja – Quo vadis?”.
Jak zaznaczała Katarzyna Baliga-Nicholson, menedżer w Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, dzisiaj myślenie o zagrożeniach związanych z AI zastępuje pragmatyzm. Widzimy już, że z pomocą sztucznej inteligencji są automatyzowane nie tyle stanowiska, ile poszczególne, często uciążliwe dla ludzi zadania. – Spełnia się obietnica, że technologia wchodzi...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta