Co zmieni pokolenie ChatGPT
Młodzież, która za kilka lat wejdzie na rynek pracy, nie ma problemu z zastosowaniem narzędzi AI, ale trzeba w trakcie edukacji kłaść nacisk na krytyczną analizę tej technologii.
ChatGPT staje się naszą codziennością. Już teraz usługa ta wskoczyła na 8. miejsce wśród najpopularniejszych stron internetowych na świecie, wyprzedzając m.in. Yahoo i Reddit. Wiele wskazuje na to, że narzędzie generatywnej sztucznej inteligencji stanie się lada moment częściej używane niż encyklopedia online – Wikipedia.
Z najnowszych analiz Similarweb wynika, że przed popularnym chatbotem są już tylko giganci – platformy, których internauci używają niemal każdego dnia: Google, YouTube, Facebook, Instagram, WhatsApp czy X.
Kto sięga po AI?
Te statystyki dobitnie pokazują, że bot od OpenAI oraz pokrewne mu technologie generatywne błyskawicznie zyskały popularność i stały się faktycznym wsparciem w codziennym życiu. Coraz mocniej nas wspierają, a nawet wyręczają. W niektórych wypadkach skala tego zjawiska może wręcz niepokoić. Uzmysławiają to badania od Originality.ai, z których wynika, iż w październiku br. ponad połowa dłuższych postów na LinkedIn (LI) była wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Co więcej, analizy pokazują, że treści tworzonych czy też współtworzonych przez AI szybko przybywa. Według Originality.ai od czasu uruchomienia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta