Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Głodzenie Trybunału anarchizuje państwo

14 maja 2025 | Dodatek | Marek Domagalski

Drastyczne obniżenie budżetu kluczowych segmentów trzeciej władzy, w tym Trybunału Konstytucyjnego, narusza nie tylko fundamentalne zasady funkcjonowania RP, ale także zdrowy rozsądek.

Nie wiem, na co liczy, sięgając po takie narzędzie, rząd, bo przecież bez niego parlament nie obniżyłby o 17 proc. wydatków na TK, narażając państwo na odszkodowania za niewypłacenie należnych sędziom wynagrodzeń i – przede wszystkim – podważając wiarę w stabilność państwa i elementarne współdziałanie jego władz.

To oczywiste, że prezydent musiał te przepisy zaskarżyć, a TK...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13174

Wydanie: 13174

Spis treści

Zamów abonament