Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krucjata "New York Timesa"

24 kwietnia 1998 | Świat | JK

Czworo dziennikarzy doprowadziło do tego, że najbardziej opiniotwórczy dziennik amerykański zawzięcie zwalczarozszerzenie NATO

Krucjata "New York Timesa"

JACEK KALABIńSKI

z waszyngtonu

Wszelkie podejmowane przez polską dyplomację próby podjęcia dialogu w sprawie NATO z redakcją "New York Timesa" spełzły na niczym. Kiedy w zeszłym tygodniu uzgadniano spotkanie wicepremiera Balcerowicza z zespołem wyspecjalizowanych dziennikarzy "NYT'', redakcja zastrzegła sobie, że kwestia NATO nie może być omawiana.

W redakcji "New York Timesa" są żartobliwie nazywani "bandą czworga'', ale tylko za plecami. Czworo dziennikarzy doprowadziło do tego, że najbardziej opiniotwórczy dziennik amerykański zawzięcie zwalcza rozszerzenie NATO.

Friedman czyli fascynacja siłą

"New York Times" opublikował w zeszłym roku jedenaście redakcyjnych artykułów wstępnych przeciwko przyjęciu Polski, Węgier i Czech do NATO. Na sąsiedniej stronie, gdzie zamieszczane są komentarze zamówione przez redakcję na zewnątrz, na każdy artykuł "za" ekspansją sojuszu przypada pięć przeciwnych rozszerzeniu. Główny komentator międzynarodowy dziennika, Thomas Friedman, od początku zeszłego roku opublikował aż siedemnaście komentarzy przestrzegających przed szaleństwem,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1369

Spis treści
Zamów abonament