Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z Komsomołu do biznesu

24 kwietnia 1998 | Świat | PJ

ROSJA

Siergiej Kirijenko zostanie dzisiaj premierem rządu Federacji Rosyjskiej oraz konstytucyjnym zastępcą Borysa Jelcyna. Nawet gdy kandydat prezydenta nie otrzyma akceptacji Dumy, Jelcyn uczyni go premierem mocą swego dekretu.

Z Komsomołu do biznesu

P IOTR JENDROSZCZYK

z moskwy

Wszystko wskazuje na to, że Siergiej Kirijenko zostanie jednak dzisiaj premierem rządu Federacji Rosyjskiej oraz drugą osobistością w państwie --konstytucyjnym zastępcą Borysa Jelcyna. Przyjaciel Kirijenki i pierwszy wicepremier, Borys Niemcow, jest całkowicie pewien, że nawet gdy kandydat prezydenta nie otrzyma akceptacji Dumy, Borys Jelcyn uczyni go premierem za pomocą swego dekretu, co będzie zgodne z konstytucją.

Niemcow wie, co mówi. Przez kilka dni towarzysząc prezydentowi w podróży do Japonii miał okazję wysondować, jakie są zamiary nie tylko Borysa Jelcyna, ale także jego najbliższego otoczenia, w tym tzw. rodziny z Tatianą Diaczenko na czele. To właśnie w tych kręgach miała się zrodzić idea powierzenia mało znanemu ministrowi paliw i energetyki, który zaledwie rok temu pojawił się w Moskwie, drugiego pod względem znaczenia stanowiska w państwie.

Nie ma o co kruszyćkopii

Niższa izba parlamentu nie ma w tej sytuacji o co kruszyć kopii, ryzykując rozwiązaniem i przedterminowymi wyborami....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1369

Spis treści
Zamów abonament