Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czeska choroba

24 kwietnia 1998 | Świat | BS

CZECHY

Stan zdrowia prezydenta wywołuje wiele pytań

Czeska choroba

BARBARA SIERSZUłA

z pragi

Wiadomości z Innsbrucku nie są najlepsze. Nie tylko dlatego, że stan zdrowia Vaclava Havla określa się jako poważny. Najbardziej niepokojące są słowa profesora Ernsta Bodnera, który operował czeskiego prezydenta: Nie wiadomo, z której strony może się pojawić następna komplikacja. Od grudnia 1996, kiedy to świat z napięciem śledził problemy sławnego pacjenta, jakie pojawiły się po usunięciu niewielkiego nowotworu wraz z częścią płuca, zdrowie Havla jest właściwie stale przedmiotem zainteresowania.

Szczęście w zasięgu ręki

Jest sprawą bardzo osobistą, czy prezydencka para podjęła właściwą decyzję o ponownym kandydowaniu Havla na urząd prezydenta. Gdy pod koniec grudnia 1996 opuszczał on praski szpital, aby kilka dni później, 4 stycznia 1997, ożenić się zaktorką Dagmar Veszkrnovą, lekarze ostrzegali: O zwycięstwie nad chorobą będzie można mówić za dwa lata. Pierwsze pół roku szczęścia małżeńskiego można traktować jako uspokajające, jeśli nie liczyć jednej grypy i zapalenia oskrzeli. Wyniki badań kontrolnych prezentowane opinii publicznej były zadowalające.

Na pytania dziennikarzy o to, czy zdecyduje się na kolejną kadencję (1998--2003) , Vaclav Havel nie odpowiadał wprost,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1369

Spis treści
Zamów abonament