Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wspaniała "połowa" wspaniałego małżeństwa

24 kwietnia 1998 | Wspomnienia | ET

Linda McCartney (1941 -- 1998)

Wspaniała "połowa" wspaniałego małżeństwa

Tak właśnie powiedział o niej przyjaciel rodziny McCartneyów, znany brytyjski reżyser filmowy Sir David Puttnam. Po 3 latach leczenia, zabiegów, lepszych i gorszych na przemian stanów zdrowia, Linda McCartney przegrała walkę z chorobą nowotworową. Zachorowała -- jak wiele kobiet po pięćdziesiątce -- na raka piersi, który w marcu br. przerzucił się na wątrobę. Zawiodła drastyczna eksperymentalna terapia zastosowana w ostatnich tygodniach w klinice Sloane Kattering w Nowym Jorku. Linda zmarła w ubiegły piątek w Kalifornii, w szpitalu w Santa Barbara.

Kiedy dwa dni później, wniedzielę rzecznik rodziny McCartneyów podał do prasy wiadomość o jej śmierci, z całego świata zaczęły napływać tysiące depesz kondolencyjnych dla Paula i trójki ich dorosłych dzieci. Byli przy niej wszyscy do końca. Po prywatnej ceremonii kremacyjnej w pobliżu ich letniego domu w Santa Barbara,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1369

Spis treści
Zamów abonament