Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

24 kwietnia 1998 | Prawo | ŻS

PIERWSZE CZYTANIE

Reforma ustrojowa państwa

Informacje

Czwartej ustawy kompetencyjnej ciąg dalszy

ŻANETA SEMPRICH

Kontynuujemy omawianie projektu czwartej ustawy, która ma uregulować szczegółowe kompetencje zarządów gmin, starostów, wojewodów i innych organów państwa (pełna nazwa brzmi: O zmianie niektórych ustaw określających kompetencje organów administracji publicznej -- część czwarta) . Ma ona zmienić dwadzieścia siedem ustaw, z których dziesięć przedstawiliśmy wczoraj, a dzisiaj -- dziesięć kolejnych.

Ten projekt dotyczy m. in. działalności bodaj wszystkich inspekcji, zwyjątkiem Państwowej Inspekcji Pracy, która pozostanie taka jak dzisiaj. Większość z nich omawiamy w tym tekście.

Policja: między wojewodą, komendantem i starostą

Z nowelizacji ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji wynika, że w ciągu pół roku od dnia wejścia w życie ustawy komendant główny policji zorganizuje komendy wojewódzkie, powiatowe (miejskie) i komisariaty. Terenowymi organami Policji będą bowiem: komendanci wojewódzcy, powiatowi, miejscy oraz komisariatów. Wojewódzkich powołuje na pięć lat minister na wniosek komendanta głównego, w uzgodnieniu zwojewodą. Kandydat musi być wytypowany...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1369

Spis treści
Zamów abonament