Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprawniejsza rozmrażarka

24 kwietnia 1998 | Moje Pieniądze | AD

POMNAŻANIE PRZEZ INWESTOWANIE

Prawa do akcji

Sprawniejsza rozmrażarka

Przedsiębiorstwa potrzebujące kapitału na dalszy rozwój emitują nowe akcje i sprzedają je w publicznej ofercie. Robią to zarówno spółki, które dopiero zadebiutują na giełdzie, jak i te, których akcje już od pewnego czasu znajdują się w obrocie giełdowym. Dotychczas zakup nowych akcji na rynku pierwotnym (poza wprowadzaniem do publicznego obrotu akcji już istniejących) wymagał długiego, nawet kilkunastotygodniowego, okresu oczekiwania na pierwsze notowanie. Jest to oczywiście bardzo niekorzystne, ponieważ inwestor zapisujący się na akcje nowej emisji musi zamrażać pieniądze na długi okres (nie może sprzedać nabytych papierów) .

W połowie kwietnia tego roku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd po raz pierwszy dopuściła do publicznego obrotu prawa do akcji (PDA) . Jest to decyzja przełomowa....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1369

Spis treści
Zamów abonament