Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedwyborcza rozgrywka

24 kwietnia 1998 | Kraj | JS

KRAKOW

Po nieudzieleniu absolutorium Zarządowi Miasta

Przedwyborcza rozgrywka

Tuż przed końcem kadencji krakowskiej rady miasta, radni AWS wraz z SLD i dwoma ugrupowaniami prawicowymi nie udzielili Zarządowi Miasta absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Każdy z klubów chce z tej decyzji wyciągnąć jak najwięcej profitów, aby zająć dogodną pozycję w październikowych wyborach samorządowych.

-- To była typowa zagrywka przedwyborcza. Ale tak naprawdę, nie uchwalając absolutorium rada wyraziła wotum nieufności wobec siebie. -- twierdzi Józef Lassota, prezydent Krakowa. Wszak budżet, uchwalany przez radę został dobrze wykonany. Uzyskał pozytywną ocenę Regionalnej Izby Obrachunkowej, która stwierdziła, że Zarząd należycie wypełnił to co nakazali mu w zadaniowym budżecie sami radni. -- Także Komisja Rewizyjna Rady Miasta uznała starania zarządu stawiając wniosek o udzielenie absolutorium -- przypomina prezydent.

-- Opinia Komisji Rewizyjnej, to nasz "wypadek przy pracy". W głosowaniu uchwała przeszła siedmioma głosami za i pięcioma przeciw, ale dwóch naszych radnych było nieobecnych. Gdyby przyszli, zdanie komisji byłoby inne. -- ripostują przedstawiciele Klubu Radnych na rzecz AWS.

Ostatnie wydarzenia w krakowskiej radzie są efektem przygrywek przedwyborczych, jak i finałem sporów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1369

Spis treści
Zamów abonament