Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

24 kwietnia 1998 | Publicystyka, Opinie | MD

LISTY

Informacje

Lasy, to nie dobro zamienne

Wyrażamy duże zaniepokojenie z powodu niekonsultowania projektu ustawy o reprywatyzacji irekompensatach ze specjalistami, ze środowiskiem naukowym przyrodników i leśników. Tak ważna decyzja, jak włączenie lasów do procesu reprywatyzacji i traktowanie ich jako dobra zamiennego za utracone mienie, może mieć niezwykle głębokie i długotrwałe skutki gospodarcze, ekologiczne i społeczne.

Ekosystemów leśnych nie można traktować wyłącznie w kategoriach gruntu, gdyż są one rezerwuarem życia roślin, zwierząt, grzybów i mikroorganizmów, warunkują zdrowie i życie człowieka, są własnością całego narodu. Nie wolno ograniczać do nich dostępu, podobnie jak do powietrza i wody. Z tych powodów lasy nie powinny być prywatyzowane i przekazywane wnaturze jako dobro zamienne za utracone w przeszłości fabryki, sklepy, apteki, zakłady rzemieślnicze, nieruchomości miejskie itp. Solidaryzujemy się i w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1369

Spis treści
Zamów abonament