Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kluski na lotnisku

24 kwietnia 1998 | Moje Pieniądze | DW

SZTUKA WYDAWANIA PIENIĘDZY

Kluski na lotnisku

Mam świadomość, że żywot europejskich sklepów wolnocłowych jest już krótki. Ich działalność zakończy powstanie unii gospodarczej i walutowej. No więc, póki są. ..

Kiedyś na lotniskach sprzedawano tylko alkohol i perfumy. Potem stopniowo dochodziły kosmetyki, luksusowa galanteria, zegarki, wyroby elektroniczne, towary typowe dla kraju, czy regionu. Teraz na lotniskach, oprócz "standardu", można kupić żywność, ubrania, obuwie, akcesoria przydatne w podróży, książki, płyty oraz kasety. Na niektórych -- jak chociażby w Dublinie -- bez problemu można zaopatrzyć się w strój narodowej drużyny piłkarskiej.

Dobre zakupy robi się w Amsterdamie, Londynie i Dubaju oraz w którymkolwiek z emiratów arabskich. Do dzisiaj nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego butelka "czarnego" Johnnie Walkera może kosztować w Dubaju niespełna 5 dolarów, a w portach europejskich -- ponad 15 dolarów. Wyjątkowo tani alkohol jest także na Tan Son Nhut w Ho Szi Minie. W Dubaju...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1369

Spis treści
Zamów abonament