Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

NATO w Gdyni

31 lipca 1999 | Nauka i Technika | KU
źródło: Nieznane

TECHNIKA WOJSKOWA

W sobotę i w niedzielę w godzinach 13.00-17.00 okręty naszych sojuszników będą udostępnione do zwiedzania

NATO w Gdyni

ROYAL NAVY

Na zdjęciu brytyjska fregata HMS "Coventry". To szósty okręt o tej nazwie w służbie Royal Navy. Pierwszy rozpoczął służbę w roku 1658. W 1982 HMS Coventry otrzymał wyróżnienie bojowe za udział w wojnie o Falklandy.

KRZYSZTOF R. URBAńSKI

W Gdyni gości po raz pierwszy w historii duża flotylla okrętów wojennych NATO. Złożony z 9 jednostek zespół stałych Sił Morskich Atlantyku - Stanavforlant, zacumował w czwartek rano przy Nabrzeżu Polskim. Okrętem flagowym jest kanadyjski niszczyciel HMCS Athabaskan, na którym stacjonuje szef zespołu - kanadyjski komodor (dowódca grupy okrętów - wysoki stopień nie znany w polskiej Marynarce Wojennej) - David Morse. Pozostałe okręty zespołu to fregaty: FGS Rheinlaand Pflatz - Niemcy, HBMS Peter Tordenskiold z Danii, HNLMS Philip van Almonde z Holandii, NRP Carte Raeal z Portugalii, SNS Analucia z Hiszpanii, HMS Coventry z Wielkiej Brytanii i USS Stephen W. Groves z USA oraz okręt zaopatrzeniowy FGS Rhon z Niemiec....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1763

Spis treści
Zamów abonament