Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezent na 2000 rok

31 lipca 1999 | Książki | KM
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

KANON NA KONIEC WIEKU

Czy Kubuś Puchatek może zmienić płeć?

Prezent na 2000 rok

Żarty się skończyły, zaczęły się schody. Przepraszam za ten mało oryginalny początek tekstu, ale powodzenie przedsięwzięcia pod tytułem "Kanon na koniec wieku" decyduje się właśnie teraz. Od poniedziałku wiadomo bowiem, jakie tytuły złożą się na tę serię wydawniczą, a zadecydowali o tym czytelnicy "Rzeczpospolitej" biorący udział w plebiscycie, w którym wskazali najlepsze - ich zdaniem - książki kończącego się stulecia.

Do tej pory ci, którzy zdecydowali się już na nabycie "Kanonu...", akceptowali pomysł "w ciemno". Teraz, wypełnienie drukowanego poniżej kuponu zamówieniowego, oznacza chęć kupna konkretnych, znanych tytułów. Sądząc po pierwszych, telefonicznych reakcjach czytelników - wyniki plebiscytu wzbudziły emocje. Generalnie - na "tak", choć nie brakuje głosów krytycznych, o których za chwilę.

Co najważniejsze: w dzisiejszym numerze dodatku książkowego publikujemy pełną listę tytułów, jakie zostały zgłoszone w plebiscycie. Z wyłączeniem, wcale niemałej zresztą, liczby książek powstałych przed 1900 rokiem, a także tytułów błędnie podanych i tych, których nie byliśmy w stanie odczytać. Ogłaszając wyniki plebiscytu w "Rzeczpospolitej" z 27 lipca,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1763

Spis treści
Zamów abonament