Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie płacz, Oti

31 lipca 1999 | Sport | KG
źródło: Nieznane

ME W PŁYWANIU

Otylia Jędrzejczak piąta

Nie płacz, Oti

Rozmowa z Bartoszem Kizierowskim, jednym z najszybszych pływaków na świecie

Bartosz Kizierowski

(C) PAP - ROMAN KOSZOWSKI

KRZYSZTOF GUZOWSKI

ze Stambułu

Otylia Jędrzejczak nie zdobyła medalu na pływackich mistrzostwach Europy w Stambule. W finale na 100 metrów delfinem zajęła piąte miejsce, uzyskując czas o wiele gorszy niż w półfinale. Swój czwarty złoty medal zdobył Holender Pieter van den Hoogenband, tym razem na 200 m st. dowolnym. Alicja Pęczak zakwalifikowała się do sobotniego finału na 200 metrów żabką z drugim czasem.

Otylia przed startem była roztrzęsiona. Chodziła po brzegu basenu w jedną i drugą stronę, poprawiała okularki, robiła skłony, znów coś robiła z okularkami, potem poprawiała uczesanie, wreszcie kostium nie przylegał do ciała, jak potrzeba, i go poprawiała. Tak zachowuje się osoba, na którą spadło brzemię odpowiedzialności. Otylii wydawało się, że świat się na nią wali. Gdy zawodniczki podeszły na start i spikerka zaczęła je przedstawiać, 15-letnia Polka chyba dała sobie wreszcie radę z niewidzialnym ciężarem, bo zdjęła dres i stanęła w oczekiwaniu. Spokój trwał jednak tylko przez chwilę. Spikerka jeszcze kończyła czytać listę obecności, a Otylia, przez nikogo nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1763

Spis treści
Zamów abonament